Hoşgeldiniz
Eskiciler Konağı
Konforunuz İçin
Eskiciler Konağı
Huzuru Hissetmek İçin
Eskiciler Konağı
Size Özel
Eskiciler Konağı

Odalar

01/05

Standard Çift
Kişilik Oda

03/05

Çift Kişilik
Ekonomik Oda

04/05

Çift Kişilik
Balkonlu Oda

05/05

İki Ayrı Yataklı
Oda

Previous slide
Next slide

HOŞGELDİNİZ

ESKİCİLER KONAĞI

Yaklaşık 3 yıl önce başlar hikâyemiz…

Eskiciler Konağı, ıssızlaştıktan sonra geçirdiği onca yağmur, rüzgar ve hatta kısmi yangına rağmen, tüm vakarıyla, geçmişten geleceğe uzanma iddiasıyla dimdik ayakta, öyle gözümüzün önündeydi. Eğirdir’e kısa geliş gidişlerimizde her gün biraz daha erimeye yüz tuttuğu, konağın hikâyesinin hüzünle sona ermek üzere olduğu gözle görülür hale gelmişti. Böyle bir geçişte, eşimle bakıştık. Yapabilir miyiz? Altından kalkabilir miyiz?

Sonuçta, konağın hırpani bir elde yıkılıp yok olmasına, betonlaşmasına dayanamayacağımıza karar verip uzun ve yorucu bu yolculuğa başladık…

EGIRDIR

Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü’nün yüzey alanı insanların su kullanımına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Karstik yapıdaki gölün özelikle batı kesimlerinde yer alan düdenlerin bir kısmı kapatılmıştır. Farklı amaçlarla kullanılmak üzere (içme suyu, tarım vb.) gölde DSİ tarafından çok sayıda pompaj istasyonları kurulmuştur. Eğirdir Gölü’nün en önemli özeliklerinden bir diğeri denizle olan bağlantısıdır. Kovada kanalı ile Kovada Gölü’ne gelen sular Kovada Vadisi’nden, Aksu Çayı’na oradan da karstik yollarla Akdeniz’e boşalmakta idi. Son yirmi yıldır gölün suları Çandır Ovası’nda yaptırılan Karacaören I ve II barajlarına gelmektedir. Eğirdir Gölü ile Kovada Gölü arasında doğal bağlantıyı oluşturan 22 km’lik Kovada Kanalı yer almaktadır.

Wikipedia

Yazılı Kanyon

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Yazılı Kanyon, Aziz Paul’un, Perge’dn Pisidia Antiocheia’a giderken kullandığı yol olması nedeniyle kutsal sayılmaktadır. Aksu Irmağı’nı oluşturan derelerin üzerinde bulunan tahta köprülerden geçerek, tepelere tırmanıp kanyona yukarılardan bakıp, dere içlerinde buz gibi sularla eğlenip, minik şelalelelerin akışını seyrederek; çınar, zakkum, ladin, çam, andıç, keçiboynuzu, defne, zeytin, sandal ve daha birçok ağacın gölgesinde keşfedilmeye dair bir serüven sizi beklemektedir.

Kovada Gölü

Kovada gölü, çevresinin sık ormanlar ve kısmen elma bahçeleriyle kaplı olması ve yüzlerce çeşit yaban hayvanı barındırması sebebiyle Milli Park ilan edilmiştir. Eğirdir’e 23 km mesafedeki Kovada Gölü, düzenli ve işaretli yürüyüş pkurları, gölde yaşayan yabani hayvanları ve ağaç ile bitkli bitki türleri hakkında bilgilendirici panoları, seyir terası ve olağanüstü manzarasıyla tabiat parkı olarak keyifli bir yolculuk vaadediyor.

DavrazDağı

Toros Dağları’nın uzantısı olan Davraz Dağı, Eğirdir’e 25 km mesafede 2.200 m’de kurulan kayak tesisi ile Türkiye’nin göl manzaralı pistlerine sahip tek kış sporları merkezidir.

SagalassosAntik Kenti

Çeşmelerinin görkemiyle anılan Sagalassos Antik Kenti, dünyanın en yüksek rakımlı 9.000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinir ve Eğirdir’e sadece 70 km mesafededir.
Previous slide
Next slide